Areco zdobywa nowe tereny dużym przejęciem w Finlandii

Areco kontynuuje ekspansję na rynkach nordyckich i przejmuje fińskiego producenta paneli kanapkowych TPE Spirit Oy. ,,Do naszego szerokiego sortymentu produktów dokładamy jeszcze jeden element układanki i zyskujemy własną produkcję elementów kanapkowych (wełna mineralna)” oświadczył dyrektor koncernu Areco, Peter Areskog na temat wejścia na fiński rynek.

Nowe, duże przejęcie, które stanowi największą do tej pory, pojedynczą inwestycją spółki, oznacza, że przedsiębiorstwo Areco zrobiło pierwszy krok na fińskim rynku i otworzyło się na możliwość przejmowania dużych udziałów na rynku obiektów budowlanych w krajach nordyckich, bałtyckich i w północnych Niemczech.

TPE Spirit Oy to jeden z największych producentów paneli kanapkowych w Finlandii. Spółka została założona w 2009 roku, a produkcja jest prowadzona w Somero w okolicach Turku (Åbo). TPE Spirit Oy zatrudnia 13 pracowników, a w tym roku jego planowany obrót ma wynieść 100 milionów koron szwedzkich.

„Przejęcie TPE Sprit Oy to duży krok, dzięki któremu Areco wchodzi na nowy rynek, a jednocześnie wzmacnia swoją pozycję w krajach nordyckich. Obecnie posiadamy sześć fabryk w pięciu krajach, co sprawia, że Areco jest jednym z największych przedsiębiorstw w branży produkcji blaszanych segmentów budowlanych. Naszym celem jest to, by Areco było jednym z wiodących dostawców paneli kanapkowych. Czujemy się wystarczająco pewnie na tym rynku, by rozpocząć produkcję wysokiej jakości produktów przy zastosowaniu dobrych rozwiązań logistycznych” dodaje dyrektor koncernu Peter Areskog.

Fińska spółka zostanie zintegrowana z Areco Profiles, mającym siedzibę w Malmö i produkującym blachy dachowe i fasadowe, a także produkty do odwadniania dachów. Areco w ostatnich dwóch latach dokonał siedmiu przejęć firm w Szwecji i Danii, a jego obrót zbliża się do 2 miliardów koron szwedzkich.

„Silny właściciel, jakim jest Areco, sprawi, że nadal będziemy mogli w optymalnym tempie tworzyć nowe produkty i przejmować nowe rynki. Dzięki mocnej pozycji rynkowej Areco oraz możliwościom inwestycyjnym, nasze przedsiębiorstwo zyska siłę, której potrzebuje, by stać się wiodącym producentem w branży segmentów budowlanych” mówi Pasi Räty, poprzedni właściciel TPE Sprit Oy.

Więcej informacji udziela:

Peter Areskog, Areco
+46 70 554 20 30

Pasi Räty, TPE Spirit Oy
+358 40 594 0623

Kontakt

ul. Pyrzycka 44
74-240 Lipiany

Scroll