Areco poszerza swoją działalność i dokonuje kolejnego dużego nabycia

W dniu dzisiejszym Grupa Areco nabyła spółkę Ferrex Scandinavia AB, poszerzając tym samym swoją działalność o specjalistyczne kompetencje i dodatkowy asortyment produktów stalowych i metalowych.

Ferrex z siedzibą w Göteborgu to spółka, która od blisko 40 lat oferuje szeroki, solidny i konkurencyjny asortyment produktów stalowych i metalowych. Spółka posiada ogromne know-how i zaopatruje skandynawski przemysł w produkty bezpośrednio z hut stali z dostawą do fabryk klientów. Wraz ze swą szeroką wiedzą i bogatym doświadczeniem w branży stalowej przedsiębiorstwo wniesie do Grupy przychody rzędu300 mln SEK oraz kilkunastu pracowników.

Zamysłem strategicznym związanym z nabyciem spółki Ferrex jest poszerzenie wiedzy produktowej i płaszczyzny kontaktów grupy Areco o przemysł mechaniczny i samochodowy. Przedmiotowe nabycie będzie skutkować wzrostem w obszarze naszej ostatniej inwestycji zasobów w blachę formatowaną na wymiar produkowaną w naszym nowym centrum Steel Service Center w Malmö. Synergia płynąca z pokaźnych zakupów stali oraz możliwości produkcyjnych Areco wpłynie na zwiększenie rentowności nowo nabytej spółki – mówi Peter Areskog, Dyrektor Generalny Grupy Areco.

Przedsiębiorstwo zostanie włączone do obszaru biznesowego spółki Areco Metals w Malmö, której dyrektorem zarządzającym jest Anders Lindell.

Dla klientów Ferrex przedmiotowe nabycie oznacza poszerzenie działalności magazynowej i dystrybucyjnej oraz dodatkowe możliwości biznesowe dzięki dużym wolumenom zakupów i szerokiemu portfelowi produktów, obejmującemu Steel Service Center. W związku z przejęciem spółki razem staniemy się kompletnym dostawcą produktów stalowych – wyjaśnia Ulf Zeidler, Dyrektor Zarządzający spółki Ferrex Scandinavia.

Grupa Areco, posiadająca 6 fabryk w Szwecji, Danii, Finlandii i Polsce, jest jednym z największych producentów stalowych i metalowych produktów budowlanych w Skandynawii, a w ciągu ostatnich dwóch lat dokonała ośmiu nabyć spółek w Szwecji, Danii i Finlandii. W 2018 r. przychody Grupy przekroczą 2 miliardy SEK. Obecnie Grupa zatrudnia 250 pracowników.

Osoby do kontaktu
Peter Areskog, Dyrektor Generalny Grupy Areco
Tel.: +46 705 542 030
E-mail: peter.areskog@areco.se

Ulf Zeidler, Dyrektor Zarządzający Ferrex Scandinavia
Tel.: +46 705 902 597
E-mail: ulf.zeidler@ferrex.se

Anders Lindell, Dyrektor Zarządzający Areco Metals
Tel.: +46 709 421 222
E-mail:
anders.lindell@areco.se

Kontakt

ul. Pyrzycka 44
74-240 Lipiany

Scroll